Sprzedaż bezpośrednia – odszkodowania

Autor(-ka): | 2012/09/14 | Praca w MLM. Jak odnieść sukces?

SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIA
Obecnie wyjątkowe zainteresowanie budzą firmy specjalizujące się w sprzedaży bezpośredniej towarów i usług. Ten typ sprzedaży pojawił się w Polsce dopiero po przełomie gospodarczym i politycznym w 1989 roku. Dużym atutem tego rodzaju sprzedaży jest jej efektywność.

Odpowiednio przeszkoleni dystrybutorzy mają indywidualny kontakt z klientem, możliwość bezpośredniej perswazji i negocjacji, co znacznie zwiększa szansę sprzedaży. W Polsce od kilkunastu lat działają duże, międzynarodowe firmy wyspecjalizowane w takiej działalności, pojawia się też dużo mniejszych krajowych przedsiębiorców. Sprzedawca bezpośredni powinien opanować rozmaite techniki sprzedaży, aby stać się efektywny. Im odnosi lepsze rezultaty, tym praca ta go bardziej cieszy. Wysokie osiągnięcia w handlu są czynnikiem motywującym.

Trudności z przełamaniem stereotypu „akwizytora”

Osoby zajmujące się sprzedażą bezpośredni często postrzegani są jako „akwizytorzy” czyli osoby zabierające dużo czasu na prezentację produktu, nachalne i które trudno wyprosić, jeżeli nie chce się nic kupić. Z powodu powszechnej sprzedaży bubli, stosowania kontrowersyjnych technik nacisku na klientów i oszustw społeczeństwo coraz bardziej nieprzychylnie patrzy na sprzedawców bezpośrednich. Wiele osób, które nabyły jakiś towar od akwizytorów czują się później oszukane i niezadowolone ze swojego zakupu.

Ten stereotyp pogłębia fakt, że wielu oszustów i złodziei, korzystając z zasłony bycia akwizytorem włamuje się do mieszkań. Ludzie coraz mniej ufają osobom, których nie znają.
Dobry handlowiec wie, że kluczem do skutecznej sprzedaży bezpośredniej jest personalizacja kontaktu z klientem. Dzisiaj konsument chce się czuć wyjątkowo, chce czuć, że oferta przeznaczona jest tylko dla niego. To trudna umiejętność handlowca, jednak możliwa do nabycia – można w tym celu przeprowadzić tzw. analizę potrzeb, która pozwoli zdobyć wiedzę na temat ogólnej sytuacji klienta i jego oczekiwań. 

1,992 całkowita ilość odwiedzin, 1 dziś