MLM w odszkodowaniach

Autor(-ka): | 2012/03/01 | Praca w MLM. Jak odnieść sukces?

Marketing wielopoziomowy (MLM) często kojarzony jest wyłącznie ze sprzedażą bezpośrednią (akwizycją) lub nielegalną piramidą finansową. W firmie funkcjonującej w systemie MLM istnieją dwie perspektywy uzyskania dochodu.

Pierwszą z nich jest praca polegająca na sprzedaży bezpośredniej, a druga – prowadzenie biznesu w celu zarabiania prowizji z budowanej struktury marketingowej. I właśnie ta druga metoda nazywana jest marketingiem sieciowym. Prowizje są tu wypłacane na każdym z wielu poziomów biznesu i stąd też nazwa marketing wielopoziomowy lub Multi Level Marketing.

Aktualnie na rynek wchodzi marketing sieciowy, który działa w oparciu o odszkodowania powypadkowe. Taka forma dostarczanie usługi klientom jest bardzo korzystna i atrakcyjna na tle konkurencji. W przypadku sprzedaży, dystrybucji usługi jej koszt jest powiększony znacznie o cenę reklamy, wynagrodzenie pracowników itp.

Dzięki sprzedaży usług posługując się zasadami MLM można sporo zarobić. Jest kilka możliwości uzyskania dochodu:
- Klienci płacą mniej za usługę
- Pośrednicy, którzy tą usługę sprzedają zarabiają na wysokiej marży
- Zarobek dzięki budowaniu własnej struktury MLM

Na czym polega praca przedstawiciela w systemie MLM?

Przedstawiciel dociera do poszkodowanych w wypadkach, podpisuje umowy i pełnomocnictwa z klientem oraz kompletuje dokumentację do sprawy odszkodowawczej. Po zdobyciu doświadczenia może budować swój zespół i zostać menadżerem. Pracując w systemie marketingu wielopoziomowego pracujesz w przyszłościowej branży, oferujesz klientom usługi, na które zawsze będzie wysokie zapotrzebowanie, rozwijasz własną kreatywność zawodową i masz nielimitowany czas pracy.

MLM a piramida finansowa
Marketing wielopoziomowy mylony jest często z konstrukcją znaną jako piramida finansowa. Różnica polega na tym, że w marketingu wielopoziomowym każdy węzeł drzewa sprzedaży może mieć własnych klientów, którym dostarcza towary wg ich potrzeb, przy czym jakość przeważnie przynajmniej w pewnym stopniu odpowiada cenie – a często cena jest niższa w porównaniu do przedmiotów podobnej jakości w sklepach – ze względu na mniejszą ilość pośredników. W piramidzie finansowej zarobek węzła pochodzi wyłącznie z bardzo wysokiego wpisowego, wpłacanego przez nowych członków struktury za prawo włączenia się w tę strukturę.

Ile można na tym zarobić?
W tym biznesie nie ma stałej wypłaty itp. Otrzymujesz tyle ile wypracujesz. Zarobek jest odpowiedni do obrotu generowanego przez grupę, którą stworzysz. Im większy obrót generowany tym większa premia. Oczywiście na początku – jak nie masz jeszcze swojej grupy klientów i dystrybutorów ten obrót jest mały, ale z czasem, gdy grono klientów i współpracowników się powiększy – automatycznie powiększy się obrót.

3,451 całkowita ilość odwiedzin, 1 dziś